Příběh

Představte si, že jste v roce 2017 a v Česku nejsou k dostání žádné, ale doopravdy žádné potištěné jógamatky a už vůbec ne designové. 

Příběh Ananasany začíná na ostrově Nusa Penida. Období života strávené tam, dalo základ nejen této značce, ale také mým vášním, lásce, přátelstvím navždy a životním hodnotám.

Indonésie byla mým prvotním zdrojem inspirace nejen svou krásou, barvami a tvary, ale také ve využívání přírodních zdrojů při tvorbě obyčejných věcí.

Život potápěčky je nádherně náročný, nikdy nevíš co tě čeká, nemůžeš předvídat a nadiktovat si, co pod vodou potkáš příště. Stejně tak vznikla Ananasana, přirozeně a vlastním tempem. Se změnou místa se změnila i má pracovní uniforma, z neoprenu byly legíny a z potápěčky po nějaké době taky jogínka.

Jogínka co nenechá nic jen tak, upřesněme. Urychlíme to, trávíš hodiny denně na jógamatkách z ropy v odpudivých barvách. To byl alespoň můj názor tou dobou. Přičti k tomu tu inspiraci, přírodní materiály a kreativní hlavu a vyšla z toho první jógamatka. Jógamatka, ze které se stala Ananasana taková, jakou je dnes.

Ananasana dospívá a zraje a mění se tak, jako my všichni okolo. Už není tou, kterou byla v listopadu 2017, když do Česka přišla první potištěná jógamatka a navíc ještě z přírodních materiálů. Plujeme na vlně - někdy máme múzu a sypeme nápady z rukávu, někdy máme útlum a užíváme si rozjetou flow.

Nevím, jak bude vypadat Ananasana v budoucnu, jedno vím ale jistě - její základ stojí na udržitelnosti a ekologii, a to se nezmění.

Ta uprostřed na fotce vpravo jsem já, Barča, zakladatelka Ananasany, rozevlátá hlava, detailistka, pejskařka, průvodkyně Expedition clubu, milovnice designu, dobrého jídla, přírody a dobrodružství. Starám se o chod firmy, navrhuju designy, vymýšlím produkty, sháním dodavatele a udávám směr.

barca@ananasana.cz

kontakt_ja

kontakt_psi

Anet

Anet je nepostradatelný článek Ananasany. Ladně naskočila na loďku plující rozbouřenou vodou. Nastolila pořádek a má přehled o všem od ateliéru až po sklad, stará se o web, objednávky a drží nade mnou vztyčený ukazováček vždy, když nedodržuju deadliny.

Anet je instruktorka pole dance, její superschopností je přeměnit se z dobrodružné skialpinistky v kavárenskou povalečku v rekordním čase.

Její nejoblíbenější produkt je jógamatka s povrchem GRIP.

aneta@ananasana.cz

 

 

Tak to jsme my. A co nás spojuje?

Já jsem ukecaná, Anet klidná a přemýšlivá,
Anet vegetariánka a já miluju tatarák.
Já věčná prokrastinátorka a Anet královna deadlinů.

Obě jsme závislé na dobré kávě, přemýšlíme jak nezatěžovat planetu, máme stejný humor a především jsme vědomé ženy.

Naše odlišnosti z nás dělají soudržný tým. Věci, které nás spojují z nás dělají kamarádky.